התקנת פרקט, התקנת פרקטים

    פרקט, פרקטים
 
 
התקנה ומכירה של פרקטים, דקים ושטיחים מקיר לקיר
  דף הבית
  אודותינו
  פרקטים
  דקים
  שטיחים
  מאמרים
  קישורים
  צור קשר
 
ברוכים הבאים לאתר הום פרקט

מבצע למזמינים עבודה דרך האתר. הובלה חינם לבית הלקוח והטבות נוספות.
פרטים בטל: 050-4570004
 

בשנים האחרונות אנחנו עדים לעליית הפופולריות של התקנת פרקטים כפתרון ריצוף נוח, נעים לשימוש ויוקרתי.

מהם פרקטים ?

פרקטים הם חיפויים אטרקטיביים בעלי היצע מגוון של חומרים, דוגמאות וצבעים אשר מציעים גמישות, אטימות ועמידה מוחלטת בפני שחיקה. כיום ניתן למצוא פרקטים סינטטיים דמויי עץ, פרקטים שכבתיים אשר עשויים משכבה עליונה של עץ אציל ושכבה תחתונה של עץ פשוט ופרקטים גושניים אשר עשויים מעץ מלא.

פרקטים הם פתרון נוח, יעיל, ונעים אשר יוצר חמימות, אלגנטיות וגמישות בבית, במשרד או בחנות היוקרה שלך.

מבנה, סוגים וצבעים של פרקטים

רצפות פרקט מגיעות בגדלים שונים של רוחב, אורך ועובי בהתאמה מקומית ללקוח
( Custom Made ). על מנת להגיע למראה, האיכות והעלות הסופית כל קורת עץ עוברת מספר שלבים של מיון.

לדוגמא, רצפת פרקט בדרגת מיון נמוכה ובעלת מראה טבעי תהיה זולה יותר בצורה משמעותית מרצפת פרקט בדרגת מיון גבוהה ובעלת מראה אחיד. בעבר, לקוחות רבים העדיפו פרקטים בעלי גוון בהיר, אחיד והומוגני כדוגמת עץ בוק. עם זאת, לאחרונה אנחנו עדים לשינויים בהרגלי הצריכה של הלקוחות והעדפה ברורה של צבעים אשר משדרים חמימות, טבעיות ופשטות כדוגמאת אגוז, טיק, אלון או ונגה.

כיצד לבחור פרקטים לשילוב בבית או במשרד ?

בחירת פרקטים לשילוב בבית או במשרד מומלץ לבצע באור יום וזאת על מנת לראות מהו המראה האמיתי של הפרקט.

כמו כן, מומלץ להתאים את רצפת הפרקט לסגנון עיצוב הפנים המבוקש. לדוגמא, רצפת פרקט אלגנטית, כהה ועמומה לחדרי עבודה ומשרדים לעומת רצפת פרקט בהירה, צלולה ונקיה לחדר משפחתי או חדר חשוך אשר דורש הדגשת התאורה שבו. בעת בחירת פרקטים לשימוש, חשוב לזכור כי הפרקט הוא עץ, "חי" ו"נושם" אשר מושפע משינויי טמפרטורה, רטיבות ולחות המקום.

לסיכום, ישנם סוגים, צבעים וחומרים רבים אשר מרכיבים את רצפת הפרקט שלך ולכן מומלץ להתייעץ עם מומחים לפני רכישת או התקנת פרקטים.

אם אתה מחפש חברה מקצועית, צור עימנו קשר ב – 1800-103-016 ונשמח לעמוד לרשותך בכל עת.

סוגי פרקטים

פרקטים הם חיפוי עץ דקורטיביים בעלי היצע מגוון של חומרים, דוגמאות וצבעים אשר מציעים גמישות, אטימות ועמידה מוחלטת בפני שחיקה. כיום, ניתן למצוא 3 סוגי חומרים של פרקטים, פרקט סינתטי ( פרקט למינציה ), פרק שכבתי ופרקט גושני.

פרקט סינתטי ( פרקט למינציה )

פרקט סינתטי הוא פרקט אשר בנוי ממספר שכבות המודבקות באמצעות דבק פרקטים מיוחד :

 1. שכבת פרקט עליונה – שכבה זו היא חומר פלסטי קשה אשר שומר על המיקופילם אשר נמצא בשכבה שמתחת.
 2. שכבת מיקופילם – שכבה זו היא צילום אשר מדמה את סוג העץ אשר נבחר על ידך ( אלון, בוק, דובדבן וכדומה ).
 3. שכבת סיבית בעלת צפיפות גבוהה – שכבה זו היא לוח סיבים בעל דחיסות גבוהה, חומר בנייה העשוי מסיבי עץ הדחוסים ודבוקים יחדיו בדבק שרף סינתטי.

היתרונות העיקריים של הפרקט הסינתטי הם העלות הנמוכה, התקנה המהירה, הקלה ופשוטה יחסית ועמידות החומר בפני שחיקה ואבק. תחזוקתו נוחה מאוד והוא ניתן לניקוי באמצעות מטלית לחה ביתית ואין צורך בשטיפה מסובכת אשר גוזלת זמן, מאמצים וכסף רב.

פרקט שכבתי

הפרקט השכבתי בנוי משכבות עץ אשר מודבקות זו לזו באמצעות דבק פרקטים מיוחד. הפרקט יכול להיות דו שכבתי, תלת שכבתי או רב שכבתי כאשר כל שכבה מודבקת אחת לשניה ב – 90 מעלות.

השכבה העליונה של הפרקט היא החיפוי הנבחר ( אלון, מרבאו, דובדבן וכדומה ) בעובי של 3- 8 מילימטרים. הפרקט השכבתי יכול להגיע כמוצר מוגמר בציפוי לכה או שמן או כמוצר אשר דורש התאמה לחלל החדר.

היתרונות העיקריים של הפרקט השכבתי הן שניתן לחדשו מספר פעמים, השכבות הרבות מונעות עיוותים ותזוזות והפרקט עמיד בפני שחיקה לאורך שנים

פרקט גושני

פרקט גושני הוא פרקט אשר עשוי מקשה אחת, כך שכל עוביו בנוי מהחיפוי הנבחר. בדומה לפרקט השכבתי, הוא יכול להגיע כמוצר מוגמר בציפוי לכה או שמן או כמוצר אשר דורש התאמה לחלל החדר.

היתרון המרכזי של הפרקט הגושני הוא שניתן לחדשות מספר רב של פעמים בכל כמה שנים. החסרונות שלו הן שהוא רגיש מאוד לשינויי לחות, טמפרטורה ורטיבות. כמו כן, עלויות ההתקנה של הפרקט הגושני הן יקרות יותר משום שהוא מחייב התקנה משולבת ( הדבקה+מסמור ).

לסיכום, ישנם סוגים, צבעים וחומרים רבים אשר מרכיבים את רצפת הפרקט שלך ולכן מומלץ להתייעץ עם מומחים לפני רכישת או התקנת פרקטים.

אם אתה מחפש חברה מקצועית, צור עימנו קשר ב – 1800-103-016 ונשמח לעמוד לרשותך בכל עת.

התקנת פרקטים

כיום, ישנם 3 שיטות עיקריות, מובילות ואמינות להתקנת רצפת פרקט בבתים, משרדים או חנויות יוקרה. כל אחת מהשיטות מתאימה לסוג מסויים של רצפת פרקט ולפעמים דרוש שילוב של 2 שיטות לשם התקנת רצפת פרקט כלשהי.

שיטות להתקנת פרקטים

 1. התקנה צפה של פרקטים - ישנם 2 סוגים של רצפות פרקט אשר ניתן להתקין בשיטה זו והם רצפות פרקט שכבתיות או פרקט למינציה ( לעיתים, נקרא גם פרקט סינתטי ).

  התקנת פרקטים בשיטה זו מתבצעת על ידי חיבור של כל חלקי הפרקט על ידי הדבקה או "קליק" והנחת הפרקט על ספוג מבודד. היתרונות העיקריים בשיטה זו הם שהיא קלה מאוד לביצוע, מהירה ועלותה נמוכה. לעומת זאת, החסרונות שלה הם שהרצפה לא אקוסטית ( מנטרלת רעש ) בצורה מושלמת ובמקרה של פגיעה באחד מלוחות הפרקט יתכן וידרש תיקון מורכב אשר יכלול פירוק חלק מהפרקט או הפאנל.

 2. התקנה פרקטים בהדבקה - בדומה לשיטה הקודמת, גם כאן ישנם 2 סוגים של רצפות פרקט אשר ניתן להתקין בשיטה זו והם פרקטים גושניים או פרקטים שכבתיים.

  התקנת פרקטים בשיטה זו מתבצעת על ידי הדבקה ישירה של רצפת הפרקט באמצעות דבק פרקטים מיוחד ליסודות הקיימים ( מרצפות, קרמיקה או בטון ). היתרונות העיקריים בשיטה זו הם שהרצפה אקוסטית לחלוטין, ניתנת לתיקון בצורה קלה, מדוייקת וטובה יותר במקרה של פגיעה מקומית ונתונה לפחות תזוזות בעקבות שינויי טמפרטורה ולחות במקום.

 3. התקנת פרקטים במסמור - ישנם 2 סוגים של רצפות פרקט אשר ניתן להתקין בשיטה זו והם פרקטים שכבתיים ופרקטים גושניים אשר רצוי להדביק ולמסמר ( שילוב של 2 שיטות ההתקנה ).
  התקנת פרקטים בשיטה זו מתבצעת אך ורק על יסודות עץ כאשר מסמור רצפת הפרקט אינה נראית וחשופה לעומדים עליה. בדרך כלל, היתרון המשמעותי של שיטת התקנה זו היא שניתן להתקין את רצפת הפרקט על גבי פלטת עץ OSB . החסרון המשמעותי של שיטת התקנה זו היא עלויות ההתקנה הגבוהות אשר נובעות ממורכבות הנושא.

לסיכום, אם אתה מחפש חברה מקצועית להתקנת פרקטים, צור עימנו קשר ב –
1800-103-016 ונשמח לעמוד לרשותך בעת התקנת הפרקט שלך.

  לבירורים, ייעוץ והכוונה – גיל: 050-4570004
מפת אתר נבנה ועוצב ע"י סטודיו Shiri-D
הום פרקט - מגוון פתרונות עיצוב פנים וחוץ ללקוחות פרטיים, עסקיים ומוסדיים. הום פרקט מתמחה בהתקנת פרקטים, שטיחים מקיר לקיר ודקים בסטנדרטים גבוהים ועובדת עם מתקיני פרקטים מקצועיים. באתר תוכלו למצוא ממגוון המוצרים והשירותים שאנו מציעים, כגון: החלפת רצפת פרקט, התקנת פרקט לימינציה, פרקט עץ לעסק, דקים ורצפות עץ, התקנת פרקטים למשרדים ועוד...

מתקיני פרקטים במרכז | מתקיני פרקטים בתל אביב | מתקיני פרקטים בגוש דן

נירוקסקידום אתרים